Hepsiburada ve Şekerbank iş birliği ile girişimci kadınlara 250.000 TL’ye kadar destek.

Hepsiburada ve Şekerbank iş birliği ile girişimci kadınlara 250.000 TL’ye kadar destek.

Kadınların ekonomiye katılımını destekleyerek sürdürülebilir bir ekonomik büyümeye katkı sağlamak amacıyla 2017 yılında Türkiye’nin Hepsiburada’sı tarafından hayata geçirilen Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü Programı, sunduğu komisyon indirimi, reklam ve pazarlama desteği, ücretsiz fotoğraf çekimi ve ücretsiz e-ticaret eğitimleri gibi pek çok avantajla bugüne kadar Türkiye’nin dört bir yanından 19 binden fazla kadına ulaştı. Şimdi ise Şekerbank’la imzalanan iş birliği anlaşması kapsamında Türkiye’de ilk kez e-ticaret platformu üzerinden girişimci kadınlara özel sunulacak finansal destek imkânıyla bir adım daha ileri taşınıyor.


Sürdürülebilir bir ekonomik büyümede kadınların iş gücüne katılımı ve ticarette güç kazanmalarını desteklemek için başlatılan iş birliğiyle, girişimci kadınlar, programın sunduğu pek çok avantajın yanı sıra, finansal ihtiyaçlarını karşılama fırsatından da yararlanabilecek. İş birliği kapsamında, işini e-ticarete taşımak ve büyütmek isteyen girişimci kadınların, uygun faiz oranları, 3 ay ödemesiz dönem ve 36 aya kadar vadeyle ihtiyaç duydukları finansal desteğe ulaşmaları sağlanacak.

 

250 bin TL’ye kadar nakit desteği

Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü programından faydalanan ve hayallerini bir adım daha öteye taşımak isteyen girişimci kadınlara özel olarak Şekerbank tarafından sunulan Nakit İşletme Kredisi ile 250.000 TL’ye kadar nakit desteği, 36 aya varan vade imkanı, 3 ay ödemesiz dönem ve talep halinde uygun görülen kredilerde taksit öteleme avantajı sağlanıyor.


Krediden faydalanan girişimci kadınlar, sunulan finansman olanaklarının yanı sıra, personel maaşlarını Şekerbank’a taşımaları halinde nakit promosyon ödemesi, 1 yıl boyunca POS aidatı muafiyeti, internet ve mobil kanallardan 1 yıl boyunca masrafsız EFT/Havale, Şekerbank’ın kadın müşterilerine özel hazırlanan “Bütçem Kart” için yıllık kart aidatı muafiyeti ve kiralık kasalarda %50 indirim gibi birçok avantajdan yararlanabiliyor.

 

Finansal desteğe ihtiyaç duyan girişimci kadınlar, Şekerbank web sitesindeki başvuru sayfası üzerinden talep oluşturabiliyor.

 

Daha Fazlası Eylül-Ekim Sayısında

BU YAZIYI DERGİDE OKU