Mplus Group Strateji ve Finans Başkan Yardımcısı Enis Arabacıoğlu Oldu

Mplus Group Strateji ve Finans Başkan Yardımcısı Enis Arabacıoğlu Oldu

Mplus Group Üst Düzey Atamalarına Devam Ediyor

Mplus Group Strateji ve Finans Başkan Yardımcısı

Enis Arabacıoğlu Oldu

 Almanya, Orta ve Doğu Avrupa’da faaliyet gösteren Mplus Group’ta önemli bir atama gerçekleşti. Grubun önemli bir parçası olan Mplus Türkiye’de 2018 yılından bu yana CFO olarak görev yapan Enis Arabacıoğlu, tüm grubun İcradan Sorumlu Strateji ve Finans Başkan Yardımcısı olarak atandı.

Avrupa’nın en hızlı büyüyen BPO, Teknoloji ve Danışmanlık şirketler grubu Mplus Group bünyesinde hizmet veren Mplus Türkiye; büyüme odaklı yapılanma stratejisi kapsamında üst düzey atamalarını sürdürüyor. 2018 yılından bu yana Mplus Türkiye CFO’su olarak görev yapan Enis Arabacıoğlu, Ocak 2023 itibariyle tüm grubun İcradan Sorumlu Strateji ve Finans Başkan Yardımcısı olarak atandı.

Arabacıoğlu yeni görevinde; Türkiye ve Avrupa’daki 36 lokasyonda, 58 ülkeden 300 kuruma, 13 bini aşkın çalışanı ile 33 dilde hizmet veren Mplus Group’un finansal ve stratejik hedeflerini geliştirme ve uygulama süreçlerinden sorumlu oldu. Dönüşüm projelerindeki liderlik tecrübesi ve çeşitli sektörlerdeki bilgi birikimi ile, firmanın finans organizasyonunun merkezileştirilmesi ve karlı büyümesinin denetlenmesi aşamalarına liderlik ediyor. Ayrıca, şirketin yeniden yapılanma ve entegrasyon sürecinin denetimi kapsamında Danışma Kurulu Üyesi rolünü üstleniyor.

Finans sektöründe bugüne kadar birçok başarıya imza atan Enis Arabacıoğlu, Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. PwC Türkiye ve İngiltere ofislerinde vergi, denetim ve danışmanlık departmanlarında geçirdiği 13 yıllık kariyerinin ardından 4 yılı aşkın bir süre Toksöz Grubu'nda Finans ve Yatırımlar Grup Direktör olarak görev aldı.