Dünyanın CX devi Majorel, Türkiye’nin lider müşteri deneyimi şirketi Mayen’i satın aldı

Dünyanın CX devi Majorel, Türkiye’nin lider müşteri deneyimi şirketi Mayen’i satın aldı

Dünyanın CX devi Majorel, Türkiye’nin lider müşteri deneyimi şirketi Mayen’i satın aldı

Dünyanın yeni nesil, uçtan uca müşteri deneyimi (CX) çözümlerinin önde gelen grubu Majorel, Mayen’in yüzde 80’ini satın aldı. Majorel, dünyanın en saygın ve lider markaları için yeni nesil uçtan uca CX çözümleri tasarlıyor ve müşterilerine sunuyor. Merkezi Luxembourg’da olan ve borsaya kote olan Majorel Group Luxembourg S.A. (hisse sembolü: MAJ), bugün dünyanın beş kıtasında 31 ülkede, 66 bin 800'den fazla ekip üyesine ve 60 dilde doğudan batıya küresel bir ayak izine sahip.

Müşteri deneyimini teknolojiyle güçlendirerek uçtan uca CX çözümlerinde ve hizmetlerinde derin uzmanlığı bulunan Majorel Group; farklı endüstrilere özel dijital tüketici etkileşimi, müşteri deneyimi danışmanlığı ve yenilikçi dijital çözümler servislerine sahip. İçerik hizmetlerinde, güven ve güvenlikte dünya lideri olarak konumlanan şirket, girişimcilik kültürü ve insan odaklılığıyla 'Majorel farkını' yaratıyor. Kültürel farklılıklar konusundaki uzmanlığından da yararlanarak esnek çözümler sunma konusunda oldukça başarılı.

Soner Cesur, “Majorel ailesine katılmak, dünyanın en önde gelen CX çözümleri sağlayıcılarından birinin parçası olmanın tüm avantajlarını bir araya getiriyor; daha da fazla uzmanlığa, kaynağa ve fırsata erişim imkanı bulmak, insan odaklı kültürlerle bir araya gelmek demek. Majorel hikayesinin bir parçası olacağımız için hepimiz adına çok heyecanlıyım. Bu birleşme, Türkiye organizasyonundaki tüm çalışanlar için genişletilmiş ve farklı sorumluluklar demek.”

Majorel Group CEO'su Thomas Mackenbrock şunları söyledi: "Mayen'in 3 bin 500'den fazla ekip üyesini Majorel ailesine dahil etmekten mutluluk duyuyoruz. Bu satın alma, özellikle yakın kıyı (nearshore) hizmetlerle ilgili olarak, EMEA'da zaten lider konumumuzu daha da pekiştiriyor. Ayrıca, Mayen ekibinin derin CX (müşteri deneyimi) uzmanlığı aracılığıyla uluslararası müşterilerimize - özellikle küresel internet sektöründe - genişletilmiş hizmetler sunmamıza olanak tanıyor.”

Satın alma sonrasında Mayen, Majorel’in Almanya ve Doğu Avrupa Bölgesine bağlı olacak ve yoluna “Majorel Türkiye” olarak devam edecek. Türkiye CEO’su Soner Cesur mevcut görevine devam ederken, ayrıca yeni dönemde Majorel Türkiye’nin bağlı olacağı Almanya ve Doğu Avrupa Bölgesinin Yönetim Kurulu Üyesi olarak ilave bir sorumluluk alacak.

Mayen, Türkiye'nin önde gelen bağımsız yakın kıyı hizmet sağlayıcılarından biri olarak tanınmaktadır. CX hizmetlerinde 15 yıldan fazla deneyime sahip olan Mayen, 2016, 2017, 2018 ve 2019 yıllarında Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından Türkiye'nin en büyük çağrı merkezi hizmetleri ihracatçısı seçildi. Mayen birçok Gold Stevie® Ödülü aldı (Satış ve müşteri hizmetleri için küresel ödüller), 2021'de Yılın Şirketi (büyük işletmeler ve profesyonel hizmetler) ve Yılın En Yenilikçi Şirketi dahil olmak üzere son beş yılda çeşitli kategorilerde 34 farklı ödülün sahibi oldu.