Webhelp Yeni Lokasyonunu Ankara’da Açtı

Webhelp Yeni Lokasyonunu Ankara’da Açtı

Webhelp Yeni Lokasyonunu Ankara’da Açtı 

Türkiye’de 6 farklı şehirde hizmet veren Webhelp, yeni operasyon merkezini Ankara’da açarak lokasyon sayısını 10’a yükseltti. YDA Center’da gerçekleştirilen açılış törenine, Webhelp Kurucusu ve CEO’su Olivier Duha ve Webhelp Türkiye ve Ürdün CEO’su Metin Tarakçı ile iş dünyasından çok sayıda davetli katıldı.

Türkiye’de 12 bine yaklaşan çalışanıyla hizmet veren Webhelp, geleneksel çağrı merkezi hizmetlerinin ötesine geçerek sosyal medya, dijital iletişim, robotik süreç tasarımları, teslimat, kurulum ve yerinde teknik destek, insan kaynakları ve özlük süreçleri yönetimi gibi birçok farklı hizmetiyle müşterileri için fark yaratmaya devam ediyor.

Duha: “Türkiye’de yatırımlarımıza devam edeceğiz”

Açılış töreninde Türkiye’nin Webhelp Grup içerisindeki en hızlı büyüyen bölgelerden bir tanesi olduğunun altını çizen Olivier Duha, “Webhelp olarak Avrupa’nın lider çağrı merkezi konumundayız. Türkiye bizim için hem iş ortaklarımıza yarattığımız katma değer, hem de lokal ve global pazara hizmet verebilecek kabiliyette olması nedeniyle çok önemli bir konumda. Bu nedenle önümüzdeki dönemde Türkiye’deki yatırımlarımıza devam edeceğiz” dedi.

Tarakçı: “Ankara’da hedefimiz 3 yılda minimum bin kişinin üzerinde istihdam yaratmak”

Webhelp Türkiye ve Ürdün CEO’su Metin Tarakçı ise “Sahip olduğu genç, yetenekli nüfusu ve güçlü altyapısı nedeniyle Ankara’da yaptığımız bu yatırımdan dolayı çok mutluyuz. Ankara’da hedefimiz 3 yılda minimum bin kişinin üzerinde istihdam yaratmak. Ülkemizin çok değerli markalarının yanı sıra dünyanın önde gelen markalarıyla da çalışıyoruz. Almanca ve İngilizce başta olmak üzere başlattığımız hizmet ihracatıyla hem istihdama hem de yalnızca bölgenin değil Türkiye’nin ekonomisine ve uluslararasında pazardaki gücüne sağladığımız katkının artacağına inanıyorum.” diye konuştu.