Trenkwalder Türkiye’ye Büyümeden Sorumlu Başkan Ataması

Trenkwalder Türkiye’ye Büyümeden Sorumlu Başkan Ataması

Uluslararası alanda 30 yılı aşkın süredir İş ve İnsan Kaynakları süreçlerinde dış kaynak hizmeti veren Alman Droege Grup iştiraki Trenkwalder’in Büyümeden Sorumlu Başkan’ı sektörün önde gelen liderlerinden Işık Tazeler oldu. Temmuz 2023 itibariyle Trenkwalder Türkiye’de Chief Growth Officer görevini üstlenen Tazeler, Trenkwalder’in global tecrübe, sektörel deneyim ve bakış açısını BPO lokal pazarda da teknoloji odaklı servislerle büyüterek devam ettirecek.

Kurulduğu günden bugüne yürüttüğü çalışmalar ile çağrı merkezi, müşteri deneyimi, insan kaynakları alanında pek çok sertifika ve ödüle sahip, teknoloji odağı ve inovatif yaklaşımlarla bir deneyim merkezi haline dönüşen Trenkwalder Türkiye, Işık Tazeler’in ekibe katılması ile lokal pazardaki konumunu daha da güçlendirecek.

Işık Tazeler kimdir?

1998 yılından bu yana profesyonel iş hayatı içerisinde yer alan Işık Tazeler, Turkcell Global Bilgi, Deutsche Telekom Almanya, Koç Sistem, Vodafone ve Final Varlık Yönetim şirketlerinde zaman içerisinde birçok farklı görev ve sorumluluk üstlenmiştir. Son olarak Tempo BPO şirketinde İş Geliştirme, Satış ve Pazarlama fonksiyonlarından sorumlu İş Geliştirme ve Pazarlama Direktörü olarak görev almış aynı zamanda İcra Kurulu Üyeliği görevini de yürütmüştür.

Kariyer yolculuğunda global organizasyonlar tarafından “En İyi İş Ortağı Yönetimi Programı Lideri”, “En Başarılı İş Yönetimi Lideri”, “En İyi Müşteri Deneyimi Lideri” “gibi birçok ödüle sahip olan Tazeler, kadınları ve gençleri iş alanında güçlendirme konusunda mentorluk vererek çalışmalar yürütmekte, sektörel dernek faaliyetlerinde aktif rol almaktadır.

Trenkwalder Hakkında

1985 yılında Almanya’da kurulan, uluslararası alanda 14 ülkede danışmanlık hizmeti veren Trenkwalder, tamamı özkaynakları ile doğrudan yatırım faaliyetleri gösteren Forbes Global’de ilk 100 ve Forbes Almanya’da ilk 10 şirket arasında olan Droege Grubun bir iştirakidir. 

 2017 yılından bu yana Türkiye’yi BPO merkezi haline getiren, Avrupa’nın pek çok ülkesine yayılmış uzman ekibi ile perakende, e-ticaret, bankacılık, sigortacılık, finans, telekomünikasyon, bilişim ve medya gibi çeşitli sektörlerde dünyanın önde gelen markalarına teknoloji tabanlı çoklu dilde iletişim ve müşteri deneyimi hizmetleri sunmaktadır. Alanında lider, teknolojiye ve dijital çözümlere yatırım yaparak yoluna devam eden Trenkwalder markaların stratejik iş ortağı olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.