Turkcell Global Bilgi’nin ‘Dijital Yardım Masası’ yüzde 30 verimlilik sağlıyor

Turkcell Global Bilgi’nin ‘Dijital Yardım Masası’ yüzde 30 verimlilik sağlıyor

Türkiye’nin dijital müşteri deneyimi merkezi Turkcell Global Bilgi’nin sunduğu ‘Dijital Yardım Masası’, son kullanıcının yazılım veya donanım konularında ihtiyaç duyduğu teknik desteği uçtan uca uzaktan sağlıyor. Uzaktan çözüm modeli ve teknolojisi sayesinde toplam sorun çözme süresi kısalarak daha az kişiyle sürece müdahale ediliyor ve böylece yılda yüzde 30’a varan verimlilik sağlanıyor.

Yazılı ve sesli kanallardan ulaşılabilen Dijital Yardım Masası, yapay zekayla da etkileşim içinde çalışıyor. Robot yazışma uygulaması sayesinde yazışma analiz ediliyor ve otomasyon üzerinden uygulamalara bağlanılarak insan eforu gerektirmeyen bir süreç yönetiliyor. Ayrıca dinleme özelliğine sahip ‘speech to text’ teknolojisi ile telefon yoluyla sisteme ulaşan kullanıcıyı, ilgili uygulamalara bağlayarak sorunu çözüyor.

Pandemiyle birlikte birçok sektörün dönüşüme uğradığını, bunlardan birinin de uzaktan teknik destek hizmeti olduğunu belirten Turkcell Global Bilgi Teknolojik Operasyonlar Genel Müdür Yardımcısı Cengiz Arslan, “Artan kira ve ofis maliyetleri sebebiyle; uzaktan yazılım veya donanım desteği gün geçtikçe daha çok önem kazanıyor. Diğer yandan cihazlardaki sorunu kısa sürede çözüp işe geri dönebilmek de performans kaybının önüne geçiyor. Son yıllarda etkisini yakından hissettiğimiz tüm bu dinamikler, Dijital Yardım Masası’nın tercih edilmesinde yüzde 133 oranında artışa neden oldu” dedi.

Dijital Yardım Masası’nın sunduğu olanaklar hakkında değerlendirme yapan Cengiz Arslan, “Dijital Yardım Masası’yla çalışanların bilgisayarlarında yaşadıkları yazılım bazlı sorunlara uzaktan bağlanıyoruz veya donanım sorunlarına yerinde destek veriyoruz. Uzaktan çözüm teknolojisi sayesinde toplam çözüm bulma süresi kısalıyor, daha az kişiyle çözüme müdahale ediliyor ve böylelikle yılda yüzde 30’a varan verimlilik sağlıyoruz. Bunların sonucunda müşterilerin ve çalışanların memnuniyeti de yüzde 90’a kadar ulaşıyor” dedi.

BU YAZIYI DERGİDE OKU