Mart Nisan Sayısı Kapak Röportajı

Mart Nisan Sayısı Kapak Röportajı

Başak Hanım, tüm dünyada her zaman bir içecekten fazlası olan Coca-Cola’nın Türkiye Genel Müdürüsünüz. Zorlu bir yıl geçirdik. 2021 için ‘’umut’’ kavramından ilham aldığınızı biliyoruz. Henüz başlarında olduğumuz 2021 yılı için umuda dair neler söyleyebilirsiniz? Siz umudu yeşertmek için Coca-Cola olarak neler yapıyorsunuz?

Coca-Cola olarak daima geleceğe umutla bakıyor, hayata pozitif değer katmak için çalışıyoruz. Bu bakış açımız, şüphesiz ki herkes için zorlu bir yıl olan 2020’de de devam etti. Pandemi ile birlikte yaşanan belirsizlik ortamında topluma, tüketicilerimize ve paydaşlarımıza fayda sağlamak, umut olmak için çalıştık. Tüm önceliklerimizi toplumsal ihtiyaçlara yönlendirdik. Farklı alanlardaki ihtiyaç sahiplerinin yanı sıra, pandemiden olumsuz etkilenen sektörlerin başında gelen yeme içme sektörüne destek verdik. Bunlara ek olarak hayatın farklı değerlerini keşfetmemiz konusunda bize ışık tutacak ve umudumuza destek olacak farklı projeler de hayata geçirdik.

Yeni yılın getireceği umutlara kucak açmaya davet etmek için, ikonik kırmızı etiketimizi umut dolu ve ilham verici 2021 kararlarına açtık.

2020 yılı belki de umuda en ihtiyaç duyduğumuz yıllardan biriydi. Bu nedenle geçirdiğimiz yılı arkada bırakmaya ve herkesi yeni yılın getireceği umutlara kucak açmaya davet ettiğimiz; Coca-Cola’nın insanları bir araya getirme geleneğinin izlerini taşıyan “Daha İyisi İçin” kampanyasını hayata geçirdik.

Kutularımızın üzerindeki ikonik logomuzun yanında, önümüzdeki yıl için bir dizi ilham verici karara da yer verdik ve 2021’de herkesi “Daha İyisi İçin” kararlar almaya teşvik etmeyi hedefledik. Biliyoruz ki, daha iyi bir dünya için fark yaratmak, “Daha İyisi İçin” adım atmak kararlılığıyla başlar. Bu nedenle, her bir kutumuzla, dünyada neleri iyileştirebileceğimizi göstermeye, bu konuda alacağımız kararları da paylaşmaya aracı olduk. 


Coca-Cola Türkiye Genel Müdürü Başak Karaca Röportajının Devamı Mart Nisan Sayısında


BU YAZIYI DERGİDE OKU