Sağlık-Hepimizin Temennisi ‘’Sağlıklı Günler’’

Sağlık-Hepimizin Temennisi ‘’Sağlıklı Günler’’

Yapılan araştırmalar insan beyninin en mutlu olduğu anlardan birinin, bir başkası için ‘’şefkat’’ dilediği anlar olduğunu göstermiş. Bizler kültürümüz gereği birbirimize ‘’iyi günler’’ ‘’çok yaşa’’ ‘’iyi yolculuklar’’ gibi kelimeleri kullanmaktan imtina etmeyiz. Bu yıl, bu sıklıkla kullandığımız iyi dileklere biri daha eklendi: ‘’Sağlıklı günler’’

Yaşamımızda önem derecesinin her zaman en yükseklerde olduğunu bildiğimiz sağlık konusunun değerini, son dönemde kanımızla canımızla, eşimizle dostumuzla, tek gündemimiz bu olarak öğrendik. Bu sayımızda sizlerle temel gündemimiz olan Covid-19 aşısı ile ilgili merak edilenleri uzmanına sorarak paylaşmak istedik. Hastalığı geçiren kişilerde aşı konusunun bilimsel temelleri hakkında Uzman Doktor Serkan Atıcı’nın görüşleri hepimiz için aydınlatıcı bilgiler içeriyor.

Aşının dışında merak ettiğimiz, kendi etki alanımız içinde bağışıklığımızı güçlendirecek neler yapabiliriz sorusunun yanıtını da Suna Dumankaya’nın verdiği tariflerle öğrendik. Çevremizden duyduğumuz nice otu bitkiyi eve istiflediğimiz bugünlerde bunları en etkin nasıl kullanacağımızı yine sayfalarımızda bulacaksınız. Hepimiz için sağlıklı günler dileriz. 

Daha Fazlası Ocak Şubat Sayısında

BU YAZIYI DERGİDE OKU